Rok 2014

Do Karviné se hornické slavnosti vrátily koncem prázdnin roku 2014 a přibyl k nim i Den horníků ve Staříči. Ačkoliv se společnost OKD stále nacházela v nepříliš příznivé situaci, rozhodla se slavnosti uspořádat, tentokrát však v komornějším duchu.

Pocta zesnulým horníkům, tradiční výstava i bohatý program pro děti

Začátek jako tradičně patřil pietnímu aktu na počest horníků, kteří zemřeli při výkonu svého povolání, následoval průvod krojovaných horníků a bohoslužba. Poté už se rozběhla zábava. Kromě hudebních vystoupení (viz dále) byla připravena tradiční výstava báňských záchranářů, pro děti řada atrakcí (kolotoče, malování na obličej, jízda na ponících) a dále kreativní dílny, deskové hry a soutěžní stanoviště, kde mohly předvést své dovednosti, talent a zručnost. O zábavu se postarali i Klauni z Balónkova. Nechyběl ani stánek nadace Barborka, který podporuje hornické sirotky.

Regionální kapely i známí hudebníci

Na pódiu se představily jak regionální kapely, tak hudebníci z celé České republiky: Trochumoc, Panter, Pavel Dobeš, Kern, Judas Priest Revival. Vrcholem večera byla zpěvačka Anna K., držitelka sošky Anděla v kategorii Zpěvačka roku.

Den horníků ve Staříči – letos poprvé

Na fotbalovém hřišti ve Staříči byl rovněž připraven zajímavý program: mažoretky, regionální hudebníci (Šuba Duba Band, Markéta Konvičková, Kapriola) nebo nová kapela Alberta Černého, člena populárních Charlie Straight – Lake Malawi.

Celý program je uveden níže:

Park Boženy Němcové v Karviné

OKD stage – Park Boženy Němcové (Karviná-Fryštát)

Program Dne horníků ve Staříči

Historie slavností