Rok 2012

Hornické slavnosti v roce 2012 proběhly 1.9. opět v Karviné.

Rekordní slavnosti

Letošní slavnosti byly v mnohých ohledech rekordní. Vystoupilo nejvíce kapel a hudebníků, karnevalový průvod byl jedním z největších, návštěvnicky se tento ročník rovněž zařadil mezi úspěšné (cca 25 tis.). Zajímavostí byla i 7 metrů velká loutka anděla, největší v ČR, profesionální alegorické vozy a chodci na chůdách. Karnevalový průvod byl specifický i díky účasti různých neziskových organizací a dobrovolníků a nadšenců z řad veřejnosti. Motivace pro účast neziskových organizací v průvodu byla i finanční – povedené masky měly šanci získat finanční příspěvek na svou činnost.

Tradiční bohoslužba, výstava důlní techniky i dobročinné aktivity

Jako obvykle slavnosti začaly bohoslužbou za zesnulé horníky v kostele sv. Marka, připraveny byly četné atrakce pro děti (tentokrát v cirkusovém duchu), pořadatelé také rozšířili úspěšnou výstavu důlní techniky. Proběhla i tradiční soutěž v pečení buchet, tentokrát se vybrala skutečně vysoká částka, která opět posloužila potřebným.

Program pro každého: rocková klasika i moderní pop a rap

Jako vždy, i letos vystoupili mnozí populární hudebníci, největším lákadlem byli Richard Müller, Věra Špinarová, Miro Žbirka, Buty, Tublatanka nebo jedna z nejlepších revivalových skupin Guns‘n‘Roses – Guns2Roses. Úspěch měly i skupiny Doga nebo Škwor, mladí ocenili např. vystoupení Dary Rolins a Rytmuse.

Celý program je uveden níže:

Hlavní scéna

Letní kino

Scéna Nadace OKD (náměstí)

Doprovodné programy

Historie slavností