Rok 2011

Novinkou hornických slavností v roce 2011 byl průvod masek a výstava těžebních strojů.

Karneval i unikátní výstava

Karnevalový průvod uspořádala Nadace OKD ve spolupráci s občanským sdružením Prometheus a místními neziskovými organizacemi, obří masky představilo sdružení Teatro Cirkus. Návštěvníci slavností se rovněž mohli seznámit se stroji, které se používají při těžbě, na náměstí v Karviné si mohli prohlédnout např. velký razící kombajn vážící 50 tun (poprvé nad zemí) a střední výstuž, která měří cca 35 m a používá se k těžbě ve slojích mocných až 4 m. Zaujaly rovněž expozice báňských záchranářů a vyhlídkové lety balonem, dále potom prezentace Střední školy techniky a služeb v Karviné, kde bylo obnoveno hornické učňovské školství.

Rock, pop, dechovka… Každý si našel to své

Tradiční zábavu představovali zejména hudebníci, na své si přišla jak mladá, tak starší generace. Mezi vystupujícími se objevil Ben Cristovao, Wohnout, MIG 21, Lucie Bílá, Kryštof a dále potom regionální populární kapely a hudební sdružení (hornická dechovka Ondruš nebo havířovská Apatheia, kde hrají zejména potomci horníků). Hudebním vrcholem potom byly hity legendárních AC/DC v podání skupiny Hells Bells z Anglie.

Charita, neziskové organizace a akce pro děti

I letos se pořádala tradiční soutěž o nejlepší buchtu, výtěžek opět putoval prostřednictvím sdružení Barbora hornickým sirotkům. Dále se představily se svými projekty neziskové organizace regionu, které byly podpořeny Nadací OKD. Nechyběly ani atrakce pro děti (lunapark, skákací atrakce) a dobré pití a jídlo.

Historie slavností