Rok 2008

Hornické slavnosti v roce 2008 se konaly 5.až 7. září a probíhaly na třech místech severomoravského regionu (Karviná, Havířov, Orlová).

Karviná – park B. Němcové

V Karviné, v Parku Boženy Němcové a v tehdejším hornickém muzeu Landek (nyní Landek Park), vystoupili např. Heidi Janků, Petr Kotvald nebo Martin Maxa, byl připraven i bohatý program pro děti.

Havířov – bohatý program pro všechny

Bohatý program byl i v Havířově: v pátek na úvod vystoupil Žákovský estrádní orchestr ZUŠ Leoše Janáčka a albrechtická dechovka Náladička, program pokračoval se skupinou Buty, Anetou Langerovou a funky formací J.A.R.

V sobotu si na své přišly i děti – vystoupil Michal Nesvadba. Nabitý program pokračoval vystoupením Lucie Bílé, skupiny Kryštof a skupiny Chrise Normana z legendárních Smokies. V neděli hudební program pokračoval a vyvrcholil koncertem rockové legendy Uriah Heep.

Moderátorské vstupy obstaral Leoš Mareš, v neděli došlo i na fotbal.

Celkově se slavnosti v Havířově nadmíru vyvedly, jednak díky bohatému a zajímavému programu, jednak díky velice příznivému počasí. Návštěvnost byla odhadnuta na cca 35 tisíc lidí, pro některá vystoupení bylo dokonce nutné zajistit dotisk vstupenek.

Orlová – populární rocková hudba i muzikál

V Orlové, v areálu letního kina, si návštěvníci mohli poslechnout Beatles revival, Petera Nagye nebo Michala Hrůzu s kapelou. Zajímavostí byly i ukázky z muzikálu Pomáda v podání Daniely Šinkorové a Romana Vojtka.

Historie slavností

2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015